Anasayfa » Haberler » Bursa Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanlığını Ziyaret

Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, 11 Ekim 2012 Perşembe günü Saat 16.30’da 2010 yılında kurulan Bursa Teknik Üniversitesi Orman Fakültesine Dekan Vekili olarak atanan Doç. Dr. Ramazan Kurt’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bölge Müdürü Coşkun, Marmara Ormancılık Araştırma Enstitü Müdürü Dr. Mehmet Özdemir, Bölge Müdür Yardımcıları, İşletme Müdürlerinin de dâhil olduğu bir ekiple Orman Fakültesi Dekan Vekilini makamında ziyaret ederek, Orman Fakültesi ile birlikte çalışma yapma isteğini vurguladı. Dekan vekili Doç. Dr. Ramazan Kurt, misafirlerini Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Ertaş ve Yabancı Diller Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Arif Karademir ile karşıladı.

Bölge Müdürü Coşkun; “Orman Fakültesinin kurulması bizi heyecanlandırdı. Yaptığımız işleri bir mihenk taşı gibi gördüğümüz Orman Fakülteleri ve Araştırma Enstitüleri ile birlikte değerlendirmek istiyoruz” dedi.

Orman Fakültesi Dekan vekili Doç. Dr. Ramazan Kurt, Bursa Teknik Üniversitesinin en az % 30’unun lisansüstü öğrencisi olmak üzere araştırma misyonlu bir üniversite olduğunu söyledi. Ana amaçlarından bir tanesinin yabancı dile hakim ormancılık ve orman endüstrisinin ihtiyaçlarına cevap verecek ve gelişen teknolojiye uyum sağlayabilecek nitelikli mühendis yetiştirmek olduğunu belirtti. Orman Fakültesi ve Orman Bölge Müdürlüğü arasındaki işbirliği ve koordinasyonu artırarak ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak istiyoruz diyerek vurguladı. Önceki yıllarda yaptıkları akademik çalışma alanlarını ifade ederek, kendisi ve çalışma arkadaşlarını tanıttı.

Dekan vekili Doç. Dr. Kurt; orman endüstri sektöründe araştırma konularının tespiti için taramalar yaptıklarını, Orman Bölge Müdürlüğü ile de “kısa ve uzun vadede hangi alanlarda işbirliği yapılabilir, hangi alanlarda eğitim verilebilir, hangi projeler birlikte yapılabilir” tespit edilmesinin yerinde olacağını sözlerine ekledi.

Ziyarette daha detaylı olarak işbirliğinin sağlanması için 1 Kasım 2012 Perşembe Fikir Bahçesi Konferansında biraya gelinmesine, Orman Fakültesinin ve Bölge Müdürlüğünün irtibatının sürekli sağlanmasına karar verildi.