Anasayfa » Duyurular » Tüm Üniversite Öğrencilerine Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi ile Bilgisayar Laboratuvarı Hizmet Vermeye Başlamıştır.


Tüm Üniversite Öğrencilerine Üniversitemiz Merkez Kütüphanesi ile Bilgisayar Laboratuvarı Hizmet Vermeye Başlamıştır.

01 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle BTÜ Öğrencileri ile ilimizde bulunan Tüm Üniversite Öğrencilerine Mimar Sinan Yerleşkesinde bulunan Merkez Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuvarı  kullanıma açılacaktır.
Merkez Kütüphane ile Bilgisayar Laboratuvarını kullanmak isteyen BTÜ öğrencileri ile tüm üniversite öğrencilerini, salgın kapsamında önem arz eden maske kullanımı ve sosyal mesafeye riayet gibi zaruri koşulları sağlamaları şartı ve rezervasyon yapmaları koşulu ile Mimar Sinan Yerleşkemize bekliyoruz

Merkez Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuvarından yararlanmak için Mimar Sinan Kampüsüne gelmeden önce online olarak REZERVASYON yapılması gerekmektedir.
Rezervasyon yapmayanların kampüse girişlerine müsaade edilmeyecektir.

Merkez Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuvarından nasıl yararlanılacak?

 • Bursa Teknik Üniversitesi öğrencisi iseniz;
  http://rezervasyon.btu.edu.tr/login” linkine tıklayarak rezervasyon yapacaksınız.
 • Bursa Teknik Üniversitesi öğrencisi DEĞİLSENİZ;
  • İlk olarak, “BTÜ Rezervasyon Sistemi Kullanım Talep Formu”  üzerinden kullanıcı tanımlaması yapacaksınız.
   Talep Formu Linki : https://forms.gle/nRERuioUYXYxia778
  • Kullanıcı tanımlamanız yapıldığında kullanıcı adı ve şifre bilgileri, vermiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir.
  • Rezervasyon sistemine girmek için kullanıcı tanımlaması “BTÜ Rezervasyon Sistemi Kullanım Talep Formu” nu doldurduktan bir gün sonra aktive olacaktır.
  • Aktivasyon işlemleri gerçekleştikten sonra http://rezervasyon.btu.edu.tr/login linkinden rezervasyon işlemlerini yapabileceksiniz​
 • Rezervasyon işlemlerini yaptıktan sonra Mimar Sinan Yerleşkesi Kampüsüne giriş yaparken rezervasyon yaptığınızı ibra etmeniz ve Üniversite Öğrenci Kimliğinizin yanınızda bulunması gerekmektedir.

Rezervasyon sistemine girişle ilgili yaşamış olduğunuz sorunlar için aşağıdaki iletişim kanallarından yardım alabilirsiniz

Tel : 0224 300 38 38
Mail : burcu.kaya@btu.edu.tr