Anasayfa » Duyurular » Uzaktan Eğitim Dersleri, Sınavları, Akademik Takvim ve Yaz Stajları Hakkında Senato Kararı Duyurusu


Uzaktan Eğitim Dersleri, Sınavları, Akademik Takvim ve Yaz Stajları Hakkında Senato Kararı Duyurusu

Değerli Öğrencilerimiz;

Üniversitemizin 15.05.2020 tarihinde yapılan senato toplantısında 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemine ait aşağıdaki kararlar alınmıştır.

  • Bahar yarıyılına ait tüm sınavlar (Yılsonu sınavı, bütünleme, tek ders) uzaktan çevrim içi ve çevrim dışı metotlar ile yapılacaktır.
  • 06 Nisan-29 Mayıs 2020 tarihleri arasında yapılan uzaktan eğitim derslerinin Yılsonu sınavları 05-19 Haziran 2020 tarihleri arasında uzaktan yapılacaktır. Sınav programları için bölüm internet sayfalarını takip ediniz.
  • Daha önce uzaktan eğitim yoluyla yapılmayacağı açıklanan ve yaz dönemi yüz yüze yapılması planlanan dersler 01-26 Haziran 2020 tarihleri arasında uzaktan eğitim yoluyla yapılacaktır. Bu dersler için farklı akademik takvim uygulanacaktır (2. Aşama Uzaktan Eğitim).
  • Bitirme proje ödevleri sadece bu döneme mahsus olmak üzere dijital olarak teslim edilecektir. Bitirme projesinin sonteslim tarihi, bahar yarıyılı sonu notlarının son giriş tarihidir.
  • Bahar Yarıyılı Sonu Yabancı Dil Sınavı (BTÜ YDS)  çevrimiçi olarak YDYO organizasyonu ile yapılacaktır.
  • Güncellenen akademik takvim ve 01-26 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak 2. aşama uzaktan eğitime ait akademik takvime ulaşmak için TIKLAYINIZ.
  • Yaz dönemi süresince öğrencilerimiz staj yapmayacaklardır. 2019-2020 yaz dönemiyle sınırlı olmak üzere; 2019-2020 Yaz döneminde Staj I dersini alacak öğrenciler bir sonraki eğitim öğretim yılında Staj II ile birlikte stajlarını tamamlayacaklar, bu dönem Staj II dersini alacak ve Staj I dersini daha önce almış ve başarılı olmuşöğrenciler Staj II dersinden muaf olacaklardır.

Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.