Anasayfa » Duyurular » Akademik Teşvik Ödeneği Sürecinde Yaşanan Gecikme Hakkında


Akademik Teşvik Ödeneği Sürecinde Yaşanan Gecikme Hakkında

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından Yükseköğretim Bilgi Sistemi (YÖKSİS) üzerinden yapılan duyuruda "Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği düzenleme çalışmalarının devam etmekte olduğu, ilgili düzenlemelerin sonuçlandığında puan hesaplamaları ve başvuru çıktı işlemlerinin aktif hale getirileceği ve akabinde başvuru için gerekli bilgilerin girilmesi işlemine devam edileceği" bildirilmiştir. Bu nedenle 2019 yılı faaliyetlerine yönelik başvuru süreçleri YÖKSİS’te henüz başlatılamamıştır.

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak olan düzenlemelerin tamamlanıp duyurulmasının ardından, Akademik Teşvik Başvuru Takvimi ile Başvuru Kılavuzu güncellenerek ivedilikle duyurulacak ve başvurular alınmaya başlanacaktır.

 

Bu süreçte Üniversitemiz öğretim elemanlarının YÖKSİS bilgilerini güncellemeleri ve 2019 yılında gerçekleştirdikleri faaliyetlerini YÖKSİS’e eklemeleri önemle rica olunur.

 

Akademik Teşvik Başvurusunda öğretim elemanlarının mezuniyet bilgilerinin YÖKSİS sistemine girilmiş olması talep edilmektedir. Bu kapsamda öğretim elemanlarımızın YÖKSİS Öğrenim Bilgileri alanındaki bilgilerini kontrol etmeleri ve varsa eksiklikleri tamamlamaları için ilgili Kurumlarla iletişime geçmeleri önem arz etmektedir.