Anasayfa » Duyurular » 2019-2020 Akademik Yılında İngilizce Hazırlık Sınıfı Okuyacak Öğrencilerimizin Dikkatine;


2019-2020 Akademik Yılında İngilizce Hazırlık Sınıfı Okuyacak Öğrencilerimizin Dikkatine;

2019-2020 Akademik Yılında İngilizce Hazırlık Sınıfı Okuyacak Öğrencilerimizin Dikkatine;

2019-2020 Akademik Yılında Yabancı Diller Yüksekokulumuzda zorunlu veya isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Sınıfı okuyacak öğrenciler için eğitim-öğretim faaliyetlerimiz 16 Eylül 2019 Pazartesi saat 09.15’te başlayacaktır. Bu nedenle, tüm öğrencilerimizin belirtilen gün ve saatte Üniversitemiz Yıldırım Yerleşkesi Yabancı Diller Yüksekokulu Eğitim ve İdari Binamızdaki sınıflarında hazır bulunmaları gerekmektedir.

2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi Yabancı Diller Yüksekokulu Güncel Sınıf Listeleri için tıklayınız.

16 Eylül 2019 Pazartesi günü, öğrencilerimize Yabancı Diller Yüksekokulumuz tarafından sunulan İngilizce Hazırlık Programı ile ilgili verilecek bilgilerin ardından, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (STS) yapılacaktır.

STS, İngilizce hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin seviyelerine göre uygun gruplara yerleştirilmeleri için yapılan bir sınavdır. STS dinlediğini anlama, dilbilgisi, kelime bilgisi ve okuduğunu anlama bölümlerini içeren çoktan seçmeli bir sınavdır. Sınav en fazla üç oturumda gerçekleştirilir. İlk oturum sonunda belirlenen barajın üzerinde doğru yanıta sahip olan öğrenciler aynı gün sınavın ikinci oturumuna girerler. İkinci oturum sınavından da belirlenen barajın üzerinde doğru yanıta sahip olan öğrenciler bu kez yine aynı gün içinde sınavın üçüncü oturumuna katılırlar. Öğrencilerin bir sonraki oturuma katılıp katılmayacağı, Yüksekokulumuzun web sitesinden ve sınav binalarındaki ilan panolarına asılacak listelerden takip edilebilir.

STS sınavı, bir başarı sınavı değildir; amacı hazırlık eğitimi alacak öğrencilerin mevcut İngilizce seviyelerini en hassas bir şekilde tespit etmektir. Bu sebeple, öğrencilerin STS’de gerçekten bilmedikleri soruları boş bırakmalarını tavsiye ediyoruz.

Hazırlık sınıfını okuyacak tüm öğrencilerin STS’ye katılması zorunludur. Sınava girmeyen öğrenciler, hazırlık sınıfındaki eğitimine en alt seviyeden (Seviye 1 / Başlangıç-Temel) başlar.

Yüksekokulumuz tarafından sunulan İngilizce Hazırlık Programı ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yabancı Diller Yüksekokulumuz yönetimi ve öğretim elemanları adına, 2019-2020 Akademik Yılında İngilizce Hazırlık Sınıfı okuyacak tüm öğrencilerimize başarılarla dolu bir öğrenim hayatı dileriz.