Anasayfa » Duyurular » “Yerli Sanayi ve Teknoloji Zirvesi” Duyuru
“Yerli Sanayi ve Teknoloji Zirvesi” Duyuru

MİMAR SİNAN MÜHENDİSLER BİRLİĞİ

“Yerli Sanayi ve Teknoloji Zirvesi” Basın Duyurusu

Teknik odaklı ve gönüllülük esaslı çalışma ilkelerini şiar edinmiş olan Mimar Sinan Mühendisler Birliği, ülkemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda üyelerinin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi, geleceğin teknolojilerinin araştırılması ve yeni nesillerin “yerli ve millî” duygularla yetiştirilmesi doğrultusunda çalışmalar yapmaktadır. Mühendishane ve Mimarhane gibi öncü projelerle adından söz ettirmeye başlayan Derneğimiz, geleceğimizi ve ülkemizi emanet edeceğimiz yeni nesillerin, insanlığın ortak mirasına katkıda bulunmasına yardımcı olmak için çalışmalarına devam etmektedir.

Mimar Sinan Mühendisler Birliği, ülke gündemine pozitif katkılar verebilmek amacıyla her yıl düzenli olarak Zirve programları tertip ederek ülke gündemine uygun olarak belirlenen bir ana tema çerçevesinde üretken tartışmalar yapılmasını sağlamaktadır. Bu çerçevede, önceki yıllarda Düzce, Afyonkarahisar, Konya, Nevşehir ve Ankara’da gerçekleştirilen Zirve programlarında, kamu kurum ve kuruşlarından, özel sektörden ve akademiden önde gelen yönetici, mühendis ve mimarlar bir araya gelerek belirlenen tema çerçevesinde istişarelerde bulunmuştur.  Bu toplantılar ve sonuçları, bir STK olarak Mimar Sinan Mühendisler Birliği’nin üretmiş olduğu çok önemli bir değerdir.

Günümüz konjonktüründe yaşanan sıcak ve soğuk çatışmalar, “Yerli ve Millî” sanayi ve teknolojinin önemini bir kere daha gözler önüne sermektedir. Bu doğrultuda, sanayi ve teknolojiyi hem ülke gündeminde öne çıkarmak hem de konu hakkındaki tartışmalara katkı sağlamak amacıyla bu yılki Zirve programının konusu “Yerli Sanayi ve Teknoloji” olarak belirlenmiştir. Alanında uzman akademisyen, mühendis ve yöneticilerin yüzlerce gönüllü üyemizle birlikte katılacağı Zirve programımızda bu konu etrafında bilimsel ve özgür tartışmalar yapılması ve bu tartışmalardan maksimum fayda sağlanması amaçlanmıştır. 13-14 Ekim 2018 tarihlerinde Bursa Çelik Palas Otel’de düzenlenecek olan “Yerli Sanayi ve Teknoloji” temalı Zirvemizin, her geçen gün daha da acımasızlaşan modern dünyada “Yerli ve Millî” ruha sahip olarak yetişen ve yerli teknoloji hamlesi için bütün gücüyle çabalayan yeni nesillerin yetişmesine ve gelişmesine katkıda bulunacağına inancımız tamdır.

Dünyanın, Türkiye’nin vicdanına ihtiyacı olduğu gerçeğini bir kere daha hatırlatarak, gelişen yerli sanayi ve teknolojimizin bu amaca hizmet edeceğini beyan etmek isteriz. Program akışı hakkında ayrıntıları ekte bulabilirsiniz. Zirvemizin şimdiden hayırlı olmasını temenni eder, katılımcı ve üyelerimize sunacakları değerli katkılar için teşekkür ederiz.

 

 

Kemal KAPTANER

Genel Başkan

Mimar Sinan Mühendisler Birliği

 

İLETİŞİM : Abdullah Talha Türkmen 05452654295 talha.turkmen@msmb.org.tr