Anasayfa » Duyurular » “Web of Sience” Eğitim Sunumu Gerçekleşti


“Web of Sience” Eğitim Sunumu Gerçekleşti

“Web of Sience” Türkiye temsilcisi Online Bilgi firması akademik çalışmalarda bulunan BTÜ personeline ve öğrencilere yönelik bir eğitim sunumu yaptı . BTÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlik, BTÜ Mimar Sinan Yerleşkesi Erguvan Salonda gerçekleşti.

Araştırmacıların BTÜ kütüphanesinden ve dâhil olduğu bilgi kaynaklarından etkin ve verimli şekilde yararlanmalarını sağlamak amacı ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan etkinlikte firma yetkilileri Erman Karabulut, Cansu Demirsoy ve Bora Karagül konuşmacı olarak görev aldılar.

Eğitim semineri katılımcılara “Web of Sience”ın hakkında bilgilendirilme yapılması ile başladı. Sunumda eğiticiler tarafından genel hatları ile sistemin akademisyenlere araştırmalarında sağladığı imkânlar paylaşılırken, sistem üzerine yeni eklenen özellikler hakkında da bilgi verildi. Yapılan sunumda, “Web of Sience”  akademik çalışmalara yeni başlayanlar için kariyerlerini oluşturmada ve yapacakları araştırmalarda literatür taramaları konusunda sağladığı kolaylıkların uygulamalı olarak katılımcılar ile paylaşılması büyük ilgi topladı.

Eğiticiler sunum sırasında, “Web of Sience” üzerinde araştırmacıların sık sık karşılaştığı sorunlara yönelik üretilen çözümlerin yanı sıra kurumsal ihtiyaçların karşılanması için üretilen çözümleri de BTÜ akademisyenlerine aktardılar.

Çok sayıda akademik personel ve lisansüstü eğitim gören öğrencinin katıldığı sunum, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Kurt’un eğiticilere, BTÜ Çataltepe Yerleşkesinde oluşturulan hatıra ormanında adlarına birer “Erguvan Fidanı” dikildiğini belirten Teşekkür Belgelerini takdim etmesi ile sona erdi.